28 Mart 2010

0

House MD Boxset Dvd

Son zamanların en iyi dizilerinden House MD'nin orjinal dvd setleri 1,5 yıl kadar önce Türkiye'de piyasaya çıkmıştı.

İlk çıktıklarında 80 TL gibi bir fiyattan satılan bu dvd setini DnR'da görmüştüm. "Diğer sezonları da çıksın alırım" deyip başka dvdlere yönelmeden önce "Neler varmış içinde?" deyip biraz da kurcalamıştım.

Geçtiğimiz yaz ise yine DnR'da (evet çok seviyorum bu mağazaları dolaşmayı) House Md'nin ikinci sezonunu gördüm. Ve üzerinde bir yapıştırma vardı. "İkinci sezon ile birlikte, ilk sezonu da alırsanız; ilk sezon yarı fiyatına." Bu yapıştırmayı görünce çok şaşırmıştım ama gerçekten mantıklı geldi. İki sete yaklaşık 120 tl ödeyip sahip olabiliyorduk. Ve "İyiki almamışım bunları, geçen sene" demiştim. Gerçi bu olaydan 2 hafta sonra başka bir DnR'da, bu yapıştırmaların itina ile söküldüğünü görüp çok kızmıştım; o ayrı bir hikaye.

15 gün içinde gelecek denilen DnR kartımı tam 3 ay sonra alabilmek için yine DnR'a gittiğimde şok oldum. (Bu arada bu bahsettiğim DnR'lar sırası ile; Beyoğlu, Cevahir ve Bakırköy) Bir köşede pek satılmayan dvdleri toplamışlar indirime sokmuşlardı. Ve House M.D. boxsetlerin fiyatı 29 TL'ye düşmüştü hemde Sezon 3'te çıkmıştı! O şokla eve geldim, kardeşle oturduk anlaşamadık alalım mı almayalım mı diye.

İyiki almamışız. Çünkü DnR'ın internet sitesine girince, buradaki fiyat sezon başına 24 TL idi. Tabi hemen siparişimizi verdik. Bölüm başına 1 liraya geliyor. :)

Ben internetten izlerim, yok divx var, yok korsanı var filan derseniz çok pişman olursunuz. Ben geçtiğimiz yaz, izlediğim bölümleri divxlerden tekrar edeyim dedim, bırakın Tıp literatürünü, normal sataşmaları bile düzgün çevrilmemiş. Dolayısı ile orjinal dvdleri en azından çevirisi ve Hugh amcanın gerçek aksanını görmek için almalısınız! Hemde hemen!

0 yorum: