7 Kasım 2008

0

Kitap Fuarı '08

İşte yine odamızın kitaplarla dolduğu o hafta geldi çattı.

Yine şehrimizden birazcık uzakta bulunan fuar merkezine gittik ve gezdik. Fakat bu sefer maaile gittiğimizden eskisi kadar, fiyat takibi yapamadık. Hatta Empati kitabına fazladan 4 milyon ödemekten son anda kurtardım.

Önceden kalma ayıplı ürünlerimi değiştirdim. Geçen sene aldığım Natsuo Kirino'nun "Çıkış" kitabının son 4 yaprağı yoktu mesela. Tabii en kötüsü de bunu okurken farketmemdi. Tam sonuna geldim ve 640. sayfada cümle "-" ile yarım kaldı. Ve ben de diğer tarafta bulunan iç arka kapağa şaşkın şaşkın bakakaldım.

Diğer ayıplı ürün ise Ray Bradbury'nin "Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana" kitabıydı. Kitap geldiğinde poşetliydi. Poşedi açınca içinde bazı sayfaların katlandığını ve kesime böyle gittiği için o sayfaların yamuk, kitaptan 1 santim dışarı taştığını gördüm. Gerçi bunu iDeefixe'den almıştım ama olsun.

Her ikisi de İthaki'nin olduğu için, ikisini de geri götürdüm ve değiştirdim. Peki bunu neden bu kadar uzattım? Çünkü değiştirdiğim Çıkış kitabında yine bir acayiplik olduğunu az önce farkettim. Yukarıda yazdığım "640." sayfayı teyit etmek için kitabın sayfalarını geriye doğru karıştırıyordum: 648, 646, 644, 642, 648, 646, 644, 642, 640...
Evet, önceki verdiğim kitapda eksik olan bölümler, bu kitapda 2 defa yer alıyor. Ben de onların nereye kaybolduğunu merak ediyordum, zaten!

Olasılıksız'ı çok sevdiğim için, sadece Empati'yi almaya gitmiştim. Ama onun yanında 2 kitap daha aldım, "Zar Adam" ve "Erkekler 1e Ayrılır". Her fuarın geleneği olan "Kayra ile Görüşme" ve "McDonald's'dan Menü Abartma" etkinliklerini de tamamlayıp, mekandan ayrıldık.

Bakalım ne zaman okuyacağım yeni kitaplarımı. Daha da kötüsü, nereye koyacağım bunları??

0 yorum: