27 Eylül 2008

0

Wiiiiiiii


Geçen hafta ne zamandır niyetlendiğimiz aleti sonunda aldık: Wii!

Aslında kendisine yaz başında karar vermiştik fakat piyasada nedense pek bulamadık. Nintendo az sayıda çıkartıp, bol bol satıyormuş, zaten o yüzden Xbox360 almıştık yaz başında.

Xbox almadan bile önce Wii için Wii Fit almamıza rağmen, Wii'yi anca geçen hafta aldık ve bir haftalık tecrübemize dayanarak söylüyorum; bu alet gerçekten eğlenceli.

Alır almaz, hemen kardeşle kendimize birer Mii yaptık. Bu Mii'leri oyunları sizin yerinize oynayan, diğer Wii'lere oturmaya giden profilleriniz. Tamam Wiimote (fotoğrafta sol üstte duran alet) ve Nunchuk (sağ üstte) çoook ama çoook hassas değil fakat bu eğlenceyi baltalamıyor. Pek çok hareketli ve neşeli oyunlar var. Genelde çocuk konsolu dense de, Resident Evil'lerden tutun Zack & Wiki adında tıklamalı macera oyunlarına pek çok seçenek mevcut.

Alır almaz, kardeş Wii Fit ile yoga çalışmalarına başladı misal. Henüz 2 kişilik oyunlara geçemiyoruz ama en yakın zamanda bir Wiimote daha alıp karşılıklı oynayacağız. Türkiye'de yasal olarak satılıyor alet, fakat Türkiye'ye ne yazık ki internet desteği verilmiyor. Yunanistan bile Wii Dükkanı'na girip eski oyunları indirirken, biz giremiyoruz. Madem Türkçe klavuzlu ve garantili olarak Türkiye'de satıyorsunuz, bari onları da destekleyin.

En sevdiğim özelliklerden biri de pek ısınmaması. Grafikleri Xbox 360 kadar iyi değil fakat, ondan daha küçük ve televizyon sehpamıza girebiliyor. Havadar ortamda bile ısınma problemi olan Xbox oraya girse ölürdü heralde. Evde Wii partileri başladı bile, 2. Wiimote'yi de alınca hızla devam edecek...

0 yorum: