20 Ağustos 2008

1

Hustle


İkinci dizi kanalımız olmayı, talihsiz dizi seçimleri ve saatleri ile kaçıran E2; bu ünvanı TNT'ye kaptıracak gibi duruyor. Haftaiçini Seinfeld ile şenlendiren TNT, Cnbc-e gibi 20:00'ye koymaya başladığı dizilerle yazlıkta tv izlemeyi zevkli hale getirdi. Bunlardan biri de Hustle.

Hemen tanımışsınızdır, Hustle'da Dexter'in geçen sezonunu şenlendiren rahat dolaşmayı seven koca ağızlı teyzemiz (Jaime Murray) oynuyor. (Gerçi bu diziye Dexter'den önce başlamış ama olsun.) Hem de bu sefer sevimli bir rolde; dolandırıcı.
Resimde de gördüğünüz 5 dolandırıcı, İngiltere'de gözlerine kestirdikleri, kendilerince halka ve çevreye yamuk yapan kişileri dolandırıyorlar. Her birinin görevi farklı, mesela soldan ikinci yaşlı amcamız Albert (Robert Vaughn); "av"la ilk teması yapıyor. Hatta geçenlerde cold reading bile anlattı. Zenci amcamız Mickey (Adrian Lester) grubun hem en cool hem de pek bilgili üyesi.

Kendi içinde felsefelesi olan kişileri mi seviyorum nedir, bu diziyi de sevdim. Bir kere dizinin en güzel yanı, izlediğim tüm bölümlerinde mutlaka bir süpriz yapmasıydı. Tamam bazen anlayaibliyorsun ama en sonunda tüm izlediğin parçalar yerine oturunca, acayip keyifli oluyor. Birbirleri arasındaki ilişkiler, ufak hileler ve büyük bir kumpasla birleşince, güzel bir dizi çıkmış ortaya.

Her hafta Çarşamba günleri saat 20:00'de TNT ekranlarında. İzleyiniz.


Not: Nedense bu diziye hep Heist diyesim geliyor, o da ayrı bir mevzudur ya; neyse..

1 yorum:

Yechis dedi ki...

HEist :)
teşekkürler derren brown :))