27 Mayıs 2008

0

XBoX 360 aldık!Bir aydır Wii aramaktan sıkılınca, geçen hafta Xbox 360 aldık kardeşle beraber. Böylece "evdeki bilgisayarlar çağdışı kaldı, konsol alalım yerlerine" isimli kampanyamız yine uygulanmış oldu. (Bundan önceki Playstation'a uygulanmıştı.)

Peki neden Xbox 360? Bir kere Playstation 3 Blue-Ray yüzünden oldukça pahalı şimdilik ve orjinal oyunları da el yakıyor. Xbox 360 ise çekilen oyunları filan oynatabiliyor. Ayrıca Xbox360 bir çeşit yandan yemiş bilgisayar olduğu için genelde PC'ye çıkan oyunlar onda da çıkıyor. Dolayısıyla ne zamandır oynayamadığım PC'ye çıkan oyunları da bu aletle görebileceğiz.
Peki sadece oyuna mı yarıyor bu? Hayır, Microsoft işi olduğundan kendisi PC'ye ethernet üzerinden bağlanabiliyor. Eğer media center yüklüyse bilgisayarda, konsoldan PC'deki resimleri, videoları izleyebiliyorsunuz. Divx filan da oynatabiliyor yani. Ayrıca kendisi dvd player olarak da hizmet veriyor.

Geçen hafta Sirkeci'de buldum bu aleti. Dükkan sahibi bir oyun forumunda satış yapıyordu, salı günü gelip alacağımı belirttim fakat öğrendim ki elinde yokmuş. Wii'den ağzı yanmış biri olarak (4 defa gittim Sirkeciye almak için, 2'sinde "Elimizde var gelin alın" demişlerdi hatta; hepsinden eli boş döndüm.) bunu da alamayacağımızı düşündük ama neyse ki Turgay bey sözünün ehliymiş, Perşembe dedi; Perşembe gelmiş gerçekten de. Fakat ufak bir noktayı atlamışım. Oyun ısmarlamayı unutmuşum. :) Xbox360 şu anda hala kutusunda sadece birkaç saat içinden çıkan ufak oyunları oynadık (PacMan?!?), yakında tam randıman alırız inşallah. Zaten oynadıkça buraya da yazacağım.

Resimde de görüldüğü gibi kontrol aleti kablosuz. Açıkçası benim alerjim vardır pilli kontrol aletlerine karşı. (Klavye, mouse, joystickler) Hiç bir zaman düzgün verim alınmaz ve olmadık yerde de pili biter. Konsolu almadan önce bir de kablolu kontrol aleti alırım diyordum. Fakat bir süre kullandıktan sonra gördüm ki, neredeyse hiç bir eksisi yok kablosuz olmasının. Hatta çok rahatlığı var, pil ömrü kısa değil; tuşlar filan da gayet ergonomik.

Şimdi kardeşin ikinci kontrol aletini almasını bekliyoruz, ayrıca bir harddisk alınca da GTAIV'ün tadına bakacağız, o zamana kadar diğer oyunlarla oyalanalım birazcık.

0 yorum: