3 Mayıs 2008

0

Endem Elektronik

Bugün gerçekten sinir oldum bu işletmemsi yere. Önceden PlayStation 1 ve PlayStation 2'lerimi buradan almış ve buraya çip taktırmıştım. Hatta Edirne'den bile makine getirdiğim olmuştu çip için. Normalden biraz pahalı fakat hiçbir problem çıkmadığı için güveniyordum. Taa ki bu haftaya kadar.

Kardeşle kafa kafaya verdik, Wii alalım dedik. Şansa Wii Fit çıktı, Wii'ler karaborsaya düştü. Ben de eski dost Endem Elektroniği aradım, ellerinde olduğunu gelip alabileceğimi söylediler. İyi dedik, ertesi gün evden çıkmadan bir arayayım bari dedim. İyiki aramışım. Ellerinde Wii yokumuş. Ee dedim dün var dediniz, satıldı mı? Sordular soruşturdular; "Satıldı heralde" şeklinde bir cevap. Heralde? Benim mi bilmem lazım satılıp satılmadığını, durumu anlamam lazımmış ama anlamadım işte. Neyse, telefonda bana arkadaşlarının Cumartesi günü piyasadan Wii toplayacağını söylediler. Pazartesi filan gelirmiş yani. İyi dedim kapadım.

Bugün ise kardeşim aradı sordu, Wii varmış ve fiyatını da almış. Bana söyledi, ben de çıkmadan yine bir terslik olmasın diye aradım. Wii gerçekten varmış, onlara ayırmalarını hatta takabiliyorlarsa çipi takmalarını bir saate kadar geleceğimi söyledim. Adımı bıraktım. Çipi takmayacaklarını gelince 1 saatte bitirebilceklerini söylediler. İyi dedim, sonuçta bana güvenmek zorunda değiller; haklı adamlar da. Neyse çıktım evden, gittim olay mahaline. "Pardon ben sizi aramıştım, Wii alacaktım?" lafıma çok güzel bir cevap aldım. "İyi de elimizde hiç Wii yok ki?".
Kan beynime sıçradı, "Nasıl, yok az önce aradım sordum; sattınız mı yoksa?" "Hayır, satmadık; Wii yok elimizde gelmedi." Kendimi zor tuttum, olmayan birşeyi neden var gibi söyleyip, beni taa anasının gözünden getirdiklerini anlattım. Telefonumu istediler, gelince beni arayacaklarmış. Telefonumu vermedim tabi, hiçbir şey demeden çıktım geldim. Bunun nasıl bir mantıklı açıklaması olabilir bilmiyorum, yok bilmemkim getiriyor, o satmış falan filan. Yahu var mı yok mu, açıp stok tutan adama sormuyorsun bile. Kafadan sallıyor işte o anki ruh durumuna göre.
Çok sinirlendim, bir bilgisayar bir tezgahla bu kadar iş yapılıyor...

0 yorum: