20 Mayıs 2008

0

Ademler ve Havvalar


Geçenlerde kahvaltı ederken sonunu yakalamıştım bu programın. Yaklaşık bir haftadır takip ediyorum. Özellikle İtalyan Tv'lerinde öğlen kuşağında görmeye alıştığımız çeşitli konuklar ve seyircilerle beraber yapılan programlara benziyor.

TRT'de yaklaşık 14:45 sularında başlıyor program. Ve baylar, bayanlar olarak iki ayrı seyirci grubu; konuklar ve psikiyatrist Doçent Doktor Haluk Özbay katılıyor. Sunuculuğunu ise Raşit Yıldırım ve Şebnem Yiğit paylaşıyorlar. Her bölümde bir konu ele alınıp, irdeleniyor. Genelde iletişim ve birliktelik ağırlıklı konular bunlar. Bilgilerden sonra gelelim programı neden beğendiğimize.

İlk önce TRT faktörü; tamam diğer programları sıkıcı olabilir fakat bu programda birbirlerine atışmaları olsun, esprileri olsun çok da kötü değil. Ayrıca bu saatlerde diğer kanallarda yayınlanan "Kim kime sarktı?" ve "İki göbek atalım, mendil sallayalım" tarzı beynin sadece dış çepherine nüfuz eden programlardan daha içerikli.
Gelen seyirciler ise Türk insanının görüşlerini özetliyor, kimisi çok uçarken, kimisi gayet yerinde laflar edebiliyor. Akıl yaşta değil baştadır sözüne güzel bir örnek.
Tabi en güzeli de psikiyatrımız oluyor. Yorumları gayet güzel, insanlara birşey öğretmeye değil; sadece anlatmaya çalışıyor. Anlayan seyircilerin sonra laflarını çevirmesi ise hoş.

3'e çeyrek kala TRT'de yayınlanıyor. (Evet benim kahvaltı saatim :) Ayrıca tekrarları var bilimum saatlerde.

Ademler ve Havvalar Web Sitesi

0 yorum: