8 Nisan 2007

1

Askerim Artık!

Geçtiğimiz salı, Tuzla'da yedek subay sınavına girdim. Soruların hepsini yapmadım, kolayları esgeçip zaman aksın diye zorlarla uğraştım. Pek de bir zordu ya zaten.

Askerlik yaklaştıkça, evde oturmak zor oluyor. Her gün arkadaşlarla dolaşıyoruz, gerçi konu genelde askerlik oluyor ama olsun.. Bugün de tiyatrodan sonra "süpriz" parti vardı. Allahtan Özlem hiç "çaktırmadı" da farketmedim. :)
Gün içinde 300'ü izledik. Film fena değil, bir 20 dakika kırpılabilir belki. Gladyatörü andıran tahıl tarlaları beni sıksa da, fena film değildi. Çok süper, harika bir film olduğunu da düşünmüyorum ama çizgiroman severlerin sıkılmadan izleyebileceği bir çalışma çıkmış ortaya. Sırf Kral'ın atışmaları, şiirsel aksiyon sahneleri için izlenmeli. Çizgi romanını da okuyun zaten, hatta ben de okuyayım. Ayrıca bir arkadaşım, filmin içerdiği propaganda yüzünden izlemeyeceğini söyledi; yazık, her türlü filmi ne olursa olsun izlemesi lazım işi nedeniyle...

Önceki yazımda yazdığım tatlı insanla tanıştım, hatta geçen Cuma neler hissettiğimi de söyledim. Askere gitmesem heralde 1 sene kadar beklerdim bunun için, fakat bu sefer biraz erken oldu ne yazık ki.. Ama olsun, en azından bu sefer "keşke" diye düşünmek istemiyorum. Ayrıca bu durumun, O'nun açısından da ne kadar zor olduğunun farkındayım...
Gerçi P.A.K. (Platonik Aşklar Kurumu) paktıyla yaptığımız oturumlarda, durumu değerlendirdik. Döndü dolaştı kendisinden çıkan "arkadaşlarımız duymasın" cümlesine saplandı. Pakt olarak bu cümlenin hiçbir geçerli nedenin olmadığını belirledik. Sanırım pakt sözcüsü ebg hanım da durum ile ilgili bir açıklama yapar, ya da sesli bir kitap basar. Gerçi onun da "işi" başından aşkın şu günlerde; O Allahtan bir göz isterken, 3-4 tane birden buldu. :)

1 yorum:

Adsız dedi ki...

"O Allahtan bir göz isterken, 3-4 tane birden buldu. :)"

Bir süredir özellikle ders çalışırken, kendi mezar taşı yazılarımı yazıyorum. İtiraf etmem gerekirse, şu yukarıdaki söz harika bir mezar taşı yazısı olur, benim için.

Sen askere gidince yaşadığın şehirde ortaya çıkacak boşluğu, zevzekliklerimle belki de ben doldururum. Kim bilir... rüzgar kimi nereye sürükler belli mi olur? :)

Bu arada ben hala PAK üyesiyim. Görünen gelecekte de başka bir oluşuma katılmayacağımın altını çiziyorum. İşim gücüm var benim :p