28 Aralık 2006

0

e2

Öldük biz.

Akşamlarımızı Cnbc-e dizi programına göre ayarlıyorduk, şimdi bir de ufaklık çıktı e2 adında. Üstelik, bunu izlemek için bir de bizim odaya (güya misafir odası) uydu receiveri almamız gerekiyor kardeşle ortak.

Peki bu yeni bebiş kanalımızda neler var?
İlk olarak Dexter var. Siz Feet Under'ın David'i adli tıp görevlisini oynuyor bu dizide. Fakat ek iş olarak, katillerin izini sürüp onları öldürüyor. Bu güzel iç açıcı konuya yardımcı oyuncu ise Buffy ve Angel'de Darla'yı oynayan Julie Benz.

Bir diğer güzel dizi ise The Closer. Yine polisiye bir dizi fakat bu sefer başlarında zeki bir kadın polis var. Sorgulama konusunda kendini geliştirmiş olan bu hanımı izlemek isteriz tabii.

Listede süpriz bir isim var şimdi de: Masters of Horror!!! Evet, ilk defa bu dizi televizyon ekranlarımıza geliyor. Korku sinemasının, birçok yönetmeni bu seride buluşmuştu, ne zaman yayınlanacak diye beklerken e2'de görmek gerçekten süpriz oldu. Tobe Hooper'dan Dari Argento'ya; John Carpenter'den Takashi Miike'ye pekçok yönetmen kendi bölümlerini çekmişler.

Yine korkuyla devam ediyoruz, televizyon ve sinemaya ısınan Stephen King'in Nightmares ve Dreamscapes dizisi de e2'de. Rüyalar ve Karabasanlar adında öykü toplaması 1993 yılında basılmıştı, fakat bu mini dizideki 5 öykü oradan alınmış, geri kalan 3 öykü diğer King hikayelerinden uyarlanma.

Ve esas bombalar:
Conan O'Brien ve Jon Stewart!!!!
Conan O'Brien, Amerika'da yayınlandıktan sonra 24 saat geçemden e2 ekranlarında altyazılı olarak yayınlanacakmış!!! Ben zaten uydu alıcıyı bu adamı izlemek için almıştım, fakat NBC televizyonu şifreli çıkınca içimde kalmıştı. Şimdi izleyebileceğim, hem de hergece!!
Jon Stewart'ın Daily Show'u internetten çekip, tekrar tekrar izlemekten gına gelmişti. Bu güzel "haber" programı Global Edition derlemesiyle her hafta e2 ekranlarında olacak.

Ha, meraklısı için de ufak bir not, İspanya ve Almanya futbol maçları da e2'de olacakmış. Hiç hoşlaşmam; ama para vermişler o kadar, söyleyeyim dedim. :)

Bir kısmını yazdım, tanıtım yazısı gibi oldu ama daha pekçok program varmış. Bir uydu alıcısı alalım da, ondan sonra yazarım neler varmış daha..

0 yorum: