5 Aralık 2006

2

Aaa, internet??

Cumartesi, pazar ve pazartesi. 3 günlüğüne internetim "attaaa" gitti. Tamam haftasonu evde değildim, hiç umursamadım, fakat pazartesi günü telekomun arıza servisine sinir oldum. Pzar günü sabahtan bir arayıp sordum, ne oluyor diye. "Kablolara bakın, spliter problemi" dediler. Bir daha aradım, arıza kaydı girmelerini rica ettim, "Sizin santralde problem var, yeni girilmiş bilgisayara" dediler.
Pazartesi günü 3 defa aradım, telefon hattını direk modeme takmam; routeri olan ve 3 senedir bilgisayarı açmadan internete bağlanabilen modemimin aslında internete bağlanması için bilgisayarı açmam gerektiğini (!) bir operatörden öğrendim. En sonunda arayıp arıza kaydımın durumuna bakmak istedim, fakat hiç girilmemişti. Evet, bu kadar aramıştım ve hiçbiri kayıt almamış. Yaklaşık yarım dakika süren telefon görüşmesi sonucu arıza kaydımı aldılar (direk bunu istemek gerekiyor demek ki) ve birkaç saat sonra da bağlantım geri gelmişti. Santraldeki problem devam etmesine rağmen, beni ayrı bir santrale bağlamışlar, arayıp söylediler. Bundan 4 saat sonra ise başka biri daha arayıp, internetimi sordu, teşekkür ettim. Demek ki neymiş, kablolama vve bağlantı konusunda yalan söylemek lazım telefonda, yoksa saçma sapan şeyler yaptıracaklar.

Önceki blog girişindeki yanlış alarm için de özür dileriz, farkettim ki sadece arkadaşım olabilir; bazı kendini bilmez yaşam formlarını dinleyip de iyi ki peşinde koşturmadık. :P

2 yorum:

yvainethefallen dedi ki...

sene 2004. dsl'e yeni geçmişim. doğumgünüm. nete giremediğim için servisi aradım. operatörümüz öyle bir operatördü ki bir dayak yemediğim kaldı. tüm günümü salya sümük ağlayarak geçirdim. unutamadığım bir doğumgünüdür.

GaMeR dedi ki...

Doğumgününde ne işin var yahu internette. :)
Aman onlara bulaşmak yerine başka şeylerle ilgilendim; iyi de oldu aslında.