16 Ekim 2006

2

Bilgisayarım Bozuldu

Çok ilginç. Bugüne kadar bilgisayarımın güç kaynağı patladı (duman + yüksek bir ses), ses sisteminin kablolarını yeniden çekmek zorunda kaldım, ses çıkmadı, monitörün camındaki ince film tabakası soyuldu, anakart yandı, ekran kartı yandı en son da dvd'den gelen dolby kablo, jack'ın itina ile ezilmesi suretiyle kullanılmaz hale geldi. Peki bunların ortak noktası ne? Hepsi evde temizlik varken oldu.
Bu işlerde parmağı olan temizlikçiyi ve annemi kutluyoruz, kirleri kabarsın diye bilgisayarı ne zaman sıcak suya bastıracaklar merak ediyoruz. Ellemeyin şunu diye diye dilimde tüy bitti, "ellenmemiş" masa dün bıraktığımdan 2 karış dışarıda duruyor. Nesi bozuk bilmiyorum da, bir çalışıyor bir çalışmıyor.

Güzel haber olarak da cumartesi günü Mahşer-i Cümbüş'ün atölye çalışmalarına başladım. Birazcık yorulduk ama öğrenirken eğlenme diye buna diyorlar heralde. Ayrıca bu işin ne kadar zor olduğunu da farkettim...

2 yorum:

yvainethefallen dedi ki...

ahahahhaa... hastasıyım annelerin. bnmki de monitöre bağlı kabloyu yerinden oynatıp monitör yandı sanmama neden ıolmuştu.

GaMeR dedi ki...

Monitör arada renk değiştiriyordu, kabloyu sabitledim problem kalmadı. :)
Anneler özellikle böyle yapıyorlar gibime geliyor.. Şu an karantina bölgesi ilan ettim masayı, arkadaki kablolar dahil kimse dokunmayacak...