17 Ağustos 2006

0

İstanbul Sıcak!!

Bu sabah geldik Bodrum'dan. Bir tatil daha bitirdik.
Her zamanki gibi Bodrum pek değişiklik yok, neredeyse aynı tip insanlar doldurmuş, bir iki yer açılıp bir iki tanesi de kapanmış. Ayrıca koca bir katamaran getirmişler gerisi hep aynı.

Yeni insanlar tanıdık, yeni yerler pek göremesek de yeni yemekler yedik. Tatilin olayı Yasmine Oteldeki günübirlik turlarımızda yediğim bir pastaydı. Zaten kardeş havuzları yoklarken ben açık büfeler konusunda ihtisasımı yapmış durumdayım.
Farkedilen bir diğer olay ise artık otobüslere alıştığım. Doğru dürüst sığmasamda rahat rahat uyuyorum ya, Edirne'de okurken kazanılan bir yetenektir heralde. Millet okurken bir sürü şey öğrenir, ben otobüste uyuyabilmeyi geliştirdim. :)

PSP'de Worms oynarım diyordum sadece bir kere oynayabildim, toplamda aldığımdan beri 3. oyunum oldu zaten. (1. İlk yüklediğimde denemek için, 2. Faik-Ben-Seçil, 3. de bu) Götürdüğümüz filmleri izlemek zevkli oldu gerçi orada pek zaman bulamadık buna.
Kitap olarak da zorlukla bulduğum Neil Gainman'ın Yıldız Tozu ve Amerikan Tanrıları'nı bitirdim. Bir NLP kitabına başladım. NLP'ye başlamamla Neil amcanın kitaplarının ne kadar akıcı olduğunu farkettim. Özellikle Amerikan Tanrılarının pek çok süprizi ortada belli oldu, ama kardeş "Neil amcanın yazımı öyle, Sandman'de de öyle oluyor" deyince durum anlaşıldı. Yaptığım para oyunlarını kitapta bulmak ayrı bir keyifti. (Bizimkiler görmesin gerçi neredeyse tüm sırları ortaya sermiş)

Bir sürü hikaye buldum, hiçbirini oturup da yazamadım yarısını unuttum bile. Değişik yerlere çıkma gerçekten iyi geliyor yeni fikirler bulmak için. Dönerken blog için de bir kaç link düşündüm onları ekleyeyim bari, böylece oyun yazılarını bir yere toparlayabileceğim.

Sahiller ve geceler yine aynı. Bir sürü acayip insan ve denyo dolu, özellikle ayakları yere basmayanlar bol bol mevcut. İstanbul'da denize don ile girenleri tespit edip engelleyen ekipten, Bodrum'a da lazım. Teyzeler yaşlarına, kızlar da kilolarına bakmadan ipli bikinilerle, iplere isyanları oynatıyorlar. Satıcıların dediği "Bu size çok yakıştı" laflarına kanmamayı ne zaman öğrenecekler acaba?

Gelecek sene Bodrum'a gitmeyi pek düşünmüyorum artık, belki başka bir yerlere kaçarım. Unutmadan Akçabük'teki en genç teyze Işıl'a selamlar saygılar.. :)

0 yorum: