7 Temmuz 2006

6

The Classroom

Edirne'deyken asistanların odasında gördüm bu oyunu. 4. Bölümü geçmeye çalışıyorlardı. Oturdum geçtim 15 dakikada. Oldukça eğlenceliydi, şimdi budan bahsedelim biraz.

Bu bir flash oyunu. Kopya çeken bir genci yönetiyoruz (mavi kafa). Sınıfta bir inek öğrenci var (sarı kafa) ve öğretmen (kırmızı kafa) başka yerlere bakarken kalkıp bu ineğin yanına gidiyor (ok tuşları) ve kopyamızı çekiyoruz (sol fare tuşu). Tabi çektikten sonra sıramıza geri dönmemiz gerekiyor.

Gereksiz yere zorlanmış 4. bölüm dışında çok da zor bir oyun değil, en önemlisi de oldukça zevkli ve sade olması. Kimi zaman öğretmenin çok saçma yerlerden bizi görmesi sinir bozsa da, çok fazla kasmadan rahatlıkla bitirebilirsiniz. İlerki bölümlerde göreceğiniz "Bowling for Columbine" olaylarına da dikkat.

Ayrıca oyun çok tutunca yapımcılar yeni bir versiyonunu da çıkardılar, onda da üniversiteye gidiyoruz. Onun için henüz vaktim olmadı, belki yine Edirne'de kısmet olur. Oyunu yapımcıların sitesinden oynayabilirsiniz.

6 yorum:

Yechis dedi ki...

çok eğlenceli :)
çabuk bitiyo ama çok zevkli bi oyun kopya çekemk her zaman çok eğlencelidir zaten
ayrıca 4.bölüm abarttığın kadar da zor değil tepemde konuşup durmasaydın daha çabuk geçerdim

GaMeR dedi ki...

Konuşup durmasaydım bekle geçerdin. ;)
Ters taraftan çalışıp durduğunu unutma, ben öğretmen masasındaydım sen onları yaparken..

jesaja dedi ki...

çömez öğrenciler için çok faideli bir oyun..tebrik ediyorum gamer. işe yarar bişeyini gördük..

jesaja dedi ki...

aa bi türlü geçemedim 4.level ı sinir oldum yaw sırama dönerken yakalıyo hep

GaMeR dedi ki...

:) Sağdan gideceksin soldan değil. Çocuk konuşmaya başlayınca gitmeye başla...

Adsız dedi ki...

çok kolay bi oyun hele en sonda öğrenci gelip öğretmeni vuruyor manyak bişey sınıfa boöba atıyorlar. 4. bölüm birazuğraştırsa da kolay bitiyor.