13 Nisan 2006

5

Prison Break


Michael Scofield. Abisi ölüm cezasına çarptırılınca, tek yolu onu kurtarmak için cezaevine girip, kaçış planını uygulamakta buluyor. Bunun tek nedeni abisinin suçsuz yere infaz edilecek olması.

Ne zamandır Cnbc-E dizileri izliyorum şu son birkaç senedir izlediğim en iyi dizi bu oldu. Her bölümünün kafada soru işaratleri bırakıp, bir sonraki bölümü bekletmesini geçtim; bunu reklam aralarında bile yapması dizinin ne kadar başarılı olduğunun kanıtı. Zaten başarılı birkaç dizi var şu sıralar oynayan, bunlardan Lost ve House Dijitürk'te olduğundan izleyemiyoruz.

Gerek hapisaneye girmesi, gerek üzerinde taşıdığı -aslında hapisane planları ve kaçmakta kullanacağı çizimlerden oluşan- dövmesiye Scofield içeriden kaçmaya çabalıyor. Bu arada da abisinin (Lincoln Burrows) önceki sevgilisi dışarıdan, onu idama mahkum eden üçkağıdı çözmeye çalışıyor. Fazla uzatmayacağım film yazıları gibi fakat henüz izlemeye başlamadıysanız mutlaka bir yerlerden yakalayın derim. Gerçekten çok güzel.

Ayrıca 2006 Golden Globe'larında en iyi drama dizisi ve en iyi erkek oyuncu (drama) dalında adaylık kazanmıştı, tabi o zamanlar diziden bir haber olduğumuz için kazanmamasına bir tepki gösterememiştik; aha da şimdi göstermiş oldum, mutluyum...

Perşembe geceleri, saat 21:00'de. Simpsons'lardan hemen sonra Cnbc-E'de.

Imdb Sitesi Fox Tv'deki Sitesi


5 yorum:

yvainethefallen dedi ki...

hehe... desperate housewives... allah'ım kadın olmak böyle bir şey işte!

GaMeR dedi ki...

Hmm. Sen de mi fırtınalı hayatlara özeniyorsun yoksa? Sanki sende hiç yokmuş gibi... :)
Hemcinsleriniz arasında ufak bir araştırma yaptım hemen,Desperate'den daha güzelmiş Prison Break. (Geniş çaplı olmadı sadece kız kardeşime sordum..)
Ayrıca Desperate H.'nin ilk sezonu güzeldi, zaten bir yayınlanıyor bir yayınlanmıyor şimdi. Onlar da muallakta.

yvainethefallen dedi ki...

ben sadece yeni bir şeylere alışmaktan yorulduğum için onunla devam ediyorum ve bu gidişten memnunum 8)

clémentine dedi ki...

prison breaaaaaaak... güzel güzel izleyelim izlettirelim.. ben neyi izlesem şak diye biter. ben izlemiyorum ona göre.. yani sadece öyle arada göz atıyorum. eşe dosta soruyorum nolduğunu. siz izleyin doya doya.. yani gerçekten izlemiyorum. son bölümde doktorla olan macera falan bilmiyorum :p

GaMeR dedi ki...

Biliyoruz yeni şeyleri sevmediğiniz için dönüp dolaşıp eski şeyleri ısıtıp ısıtıp kullandığınızı Bella hanım.. :P

Demek sizdiniz canım dizileri bitiren Clementine hanım. Hiç de belli etmiyorsunuz yani.