31 Ocak 2006

8

Zippo

Bugün çok acayip birşey oldu. Sigara içmememe rağmen ne zamandır bir Zippo almak istiyordum. Fiyatları yaklaşık 50-60 milyon olan Zippo'lardan tam alacakken yurtdışındaki bir forumda millet "Napıyorsun yahu, en güzelinin fiyatı 20$ zaten" demesiyle uyandım. İnternette ufak bir gezinti ve normal Zippo'lar 15$, işlemeli olanlar 25 $ (Hepsiburda'da yaklışık 60 $). Türkiye distribütörüne gittim, perakende satmadıklarını ama yardımcı olacaklarını söylediler. Normal olanları 50'ye veriyorlarmış. (Hepsiburada ve Carousel 10 kaat koymuş üzerine :) Fakat hala pahalı olduğunu söyledim, yurtdışından alacağımı belirtip dışarı çıktım.
Eve gelince Zippo'ya bir mesaj yazdım, böyle bir fiyat politikalarının olup olmadığını sordum. Sonuçta çakmağa özel bir vergi yok, %18 Kdv var. Gümrük vergisi vardır büyük ihtimal, bildiğim kadarıyla %20den fazla olmaması lazım; ona bakmalıyım. Fakat enterasan olan şu. Beni bugün telefonla aradılar. Distribütör'ün artık nesiydi bilmiyorum, arayıp bir sürü şey saydılar bilip bilmeden ne konuşuyorsun gibisinden :) Sanki hiç yurtdışından alışveriş yapmamışım gibi nasıl alacaksın, nasıl çekeceksin gümrükten diye saydırdılar.
Salak gibi gerçek adresimi de yazdım maile, gerçek telefonu da. Yaş bir durum yani, ama sonuçta yurtdışından alacağım şu çakmağı (ki onlar da aynı şeyi söyledi, alıp göstermem gerekiyormuş onlara; nasıl ucuz alınıyormuş internetten) Büyük bir zevkle gösteririm de, o herifler beni yer orada.. :)

8 yorum:

Adsız dedi ki...

Şimdiden helvanı hazırlayalım o zaman :)

GaMeR dedi ki...

Hmm.. Hatta helikobaktere de yazın tarifini. Bir Zippo Distribütörü, bir çok bilmiş internet kullanıcısı filan diye.. Neyse bugün sipariş verceğim dışarıdan, bakalım nasıl ve ne zaman gelecek.

Fakat kardeşim birşey söyledi, gerçekten olabilir. Bu herifler beni arayacak kadar sinirlendiyse bunları güzel bir fırçalamışlar Zippo'dan heralde. Yoksa oraya da gittim ben haftabaşı, iplememişlerdi beni. :D

yvainethefallen dedi ki...

nefret ediyorum kokusundan

GaMeR dedi ki...

Helva'nın mı? Zippo'nun mu? Zipponun benzini biraz fazla uçucu o yüzden koku yapıyor aslında kokusuzları da var. Helva'yı bilmiyorum kokusuz nasıl olur :D

un4tunately dedi ki...

hehehe.. sana iyi macera çıkmış..:) kendine dikkat et bu aralar, 10-20 milyon kar edeyim derken, helva olayına girme:pp

hem çakmak dediğin nedir ki.. ben dün yanlışlıkla kardeşimin zippo çakmağını babamın yanında açığa çıkardım.. az daha gidiyordu güzelim çakmak..:)

clémentine dedi ki...

aslan gamer! devam et! tüketici hakları sitelerine falan da yaz bunu. kapak olsun adamlar. gerçi internetin hizmet sektöründeki bir çok çalışanın işine son vereceğine dair kuvvetli bir korkum var ama.. neyse bunlar uzun iktisadi konular, hiç hazetmem.

ben de yurtiçi kargo ve kitap yurduna bir mail döşenecem. elimde elemanın ismi de var. kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem ama müşteri velinimettir öğrensinler...

GaMeR dedi ki...

Sağolaın clémentine (ayrıca nerelerdesin yahu sen?), takipteyim. Burada distribütörden 50 küsur milyona alabileceğin çakmağı (heryerde 60), yol parası dahil 15$a aldım gelince yazacağım durumu.

ayrıca hoşgeldin unfortunately, senin de bloğuna bir bakalım neler varmış. :)

un4tunately dedi ki...

bloğuma uğramışsın.. hoşgelmişsin..:)

çakmak da şimdiden hayırlı olsun.. sarfettiğin çabaya da helal olsun diyorum ayrıca..:)