14 Aralık 2005

3

Nihayet Bitti

Oh be. Sonunda söyledim ona. Benimle çıkarken, sırf benim sevgimi küçümsediği için ona yalan söylemiştim. "Beni bu kadar kısa sürede sevemezsin ki" demişti, "Seni ilk gördüğümden beri seviyorum" diye. Bu laf yüzünden başından beri onunla çıkmak için uğraşıp didinen biri olarak gördü beni. Hoşlanmıştım, sevdim de; ama hiçbir zaman sevgilim olsun diye üzerine gitmedim. Ben sevgimi arkadaş, sevgili olarak ayırmam ki zaten; birini severim o kadar. Onu sevdim ama hiç sevgili olabiliriz diye düşünmemiştim, çünkü hem sevgilisi vardı hem de benimle çıkacağını hiç düşünmemiştim. Bugün bunları anlattığımda bana zavallı olduğumu söyledi :)
Bana bugüne kadar birsürü şey yaptı, ben hepsini alttan aldım suratına vurmadım. Önemli değil, ben yanlış birşey yapmadım, içim de çok rahat artık. Sırf zaten olan sevgimi ona inandırmak için yalan söylediğimi anlar bir ara.
Onu gerçekten sevdim mi? Ona gerçekten değer verdim mi? O benim için gerçekten önemli miydi? Hepsine evet. Ama o bunlara inanmadı ve küçümsedi, habire üzerine gitmemin nedenini başka şeyler sandı. Ama esas neden bu yalan yüzünden onun arkadaşlığını kaybettiğimi düşünmemdi. Onun için pek çok şey yaptım, ama umrunda bile değil işte. Beni silmek için neden arıyordu, alsın bunu kapak yapsın.
Sonuçta sırf ona olan sevgimi inandırmak uğruna yalan söyledim; o bana inanmamıştı, bu yalanıma da inanmadı zaten... Ama ben saftirik gibi her dediğine, her söylediğine inandım.

(Not: Başlık için kendisine teşekkürler, bunu benden msn'de ayrıldığında; msn'nine yazmıştı. Benden ayrıldığı için intikam ya da kuyruk acısı değil bu yazdıklarım, ona tek bir "yanlış" hareketim bu oldu sadece; ama o çok daha fazlasını kendince yarattı zaten..)

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Vay be, nihayet bunu yapabildin demek ki. Üzerinden büyük bir yükü atmış oldun sonunda, şimdi biraz da o yükü diğer taraf sırtlansın bakalım. Ne de olsa gerçekleri hazmetmek kolay iş değil ;)

yvainethefallen dedi ki...

hayırlı olsun bakalım...

GaMeR dedi ki...

Gerçekten kaç aydır bunları söyleyemediğim için nasıl üzüldüm, nasıl ağladım. Sonuçta değdi mi üzüldüğüme? Hayır. Çünkü bunlarla alakası yok onun düşündüklerinin. Cümleten geçmiş olsun, sağolun arkadaşlar..